Ostatní

JIŽNÍ ČECHY - TŘEBOŇ

Aktivitu Třeboň pro všechny zájemce zajišťuje naše dlouholetá lektorka a spolupracovnice Mgr. Michaela Pavlíková. Starobylé město Třeboň je přirozeným střediskem třeboňské kotliny - mírně zvlněné krajiny s rozsáhlými lesy a bezpočtem velkých i malých rybníků, pro které je Třeboň nazývána také městem jezerním. Třeboň má vzácně zachované historické jádro, jehož středem je náměstí obklopené staroměšťanskými domy s renesančními štíty a podloubím. Neodmyslitelnou součástí Třeboně je i honosný renesanční zámek, rozkládající se na jihozápadní straně historického centra města, který je obklopen nádherným parkem a hradbami. Třeboňský zámecký park se vzácnými dřevinami je zařazen v publikaci "Léčivá místa jižních Čech" a dodnes se v něm údajně zdržuje Bílá paní - Perchta z Rožmberka. Větší část třeboňského zámku dnes zaujímají depozitáře Státního oblastního archivu, v bloku bývalých správních budov se nachází i Domov mládeže SOU Zemědělského a strojírenského, situovaný většinou oken svých ubytovacích prostor do rozsáhlého zámeckého parku.

klikněte pro detail
  
klikněte pro detail
  
klikněte pro detail

Místní nabídka

Prohlídky zámeckých expozic, ale i hrobky Schwarzenbergů, jedné z architektonicky nejpozoruhodnějších památkových staveb jižních Čech. Je možné využít i pestrou programovou nabídku města: obyčejně první a druhý srpnový víkend (tedy v době našeho pobytu) ožívá Třeboň slavnostmi (Lázeňská Třeboň a Čochtanova Třeboň) s bohatým kulturním programem. Přírodní koupání je k dispozici v rybníce Svět poblíž zámku, v nedalekých lázních Aurora je v provozu plavecký bazén se slanou vodou a nově otevřené aquacentrum s atrakcemi (tobogán 40 m, divoká voda, whirlpooly, hydromasážní stěny a lavice, vodní hřib atd., otevřeno denně od 7:00 do 22:00). V okolí Třeboně také naleznete řadu cyklotras, vhodných pro treková i horská kola.

Ubytování

Ubytování přímo v zámku, tedy v Domově mládeže SOU ve 2-4 lůžkových pokojích se společným sociálním zařízením na chodbě, v přízemí si můžete ukládat kola.

Pro velký zájem je třeba OBJEDNÁVKU na tuto aktivitu zaslat po telefonickém ověření volných míst u pořadatele nejpozději do konce měsíce února, a to na adresu pořadatele aktivity - Mgr. Michaely Pavlíkové.

klikněte pro detail
  
klikněte pro detail
  
klikněte pro detail

Spojení

Spojení je autobusem i vlakem do Třeboně, pak pěšky směrem na historické centrum města, do Domova mládeže SOU Zemědělského a strojírenského (Zámek č.p. 116, Třeboň). Stanice bus: Třeboň ČSAD (100 m), stanice vlak: Třeboň - lázně (700 m).

Objednávku zašlete na adresu:
Mgr. Michaela Pavlíková, Na vyhlídce 141, 267 29 Zadní Třebáň
Bankovní spojení: 0631401003 / 0800
E-mailová adresa: misapavlikov@seznam.cz
Tel.: 257 721 952, Mobil: 777 171 333